Výlety v okolí

Múzeum v Čičmanoch
Len 100 metrov od penziónu sa nachádza Múzeum ľudovej archMuzeumitektúry, kde je návštevníkovi predstavené bývanie, zamestnanie, ľudový odev a ľudové umenie v Čičmanoch.
Otváracie hodiny, cenník a podrobnejšie informácie nájdete tu:
Považské múzeum, expozícia Čičmany

Slovenský Betlehem Rajecká Lesná
(15 km – 15 min) (GPS: 49.0447 N  18.6357 E)
Slovenský Betlehem zobrazuje narodenie Pána Ježiša v Betleheme a život, históriu a dejinyBetlehem1 Slovenska. Toto Slovensko ako na dlani – je úžasne, kresťanské, národné aj umelecké rezbárske dielo majstra Jozefa Pekaru. Celé dielo je 8,5 m dlhé, 2,5 m široké a 3 m vysoké. Spolu je tu rozmiestnených cca 300 postáv, z ktorých sa polovica pohybuje.
Oficiálne stránky Betlehemu

Termálne kúpalisko Veronika Rajec
(20 km – 21 min.) (GPS: 49.0948 N  18.6329 E)
Kúpalisko Veronika ponúka 8 bazénov pre všetky kategórie návštevníkov, najväčší Veronika Rajecplavecký bazén 50×21 m hlboký 1,8 m, parkovisko a odstavné plochy pre cca 1000 osobných vozidiel široká ponuka občerstvenia – dve reštaurácie, kaviareň, bar, slovenská koliba, šesť bufetov, športy – plážový volejbal, minigolf, stolný tenis, basketbal, atrakcie pre deti – tobogán, šmýkačky, preliezky, pieskovisko. Bazény sú v prevádzke len cez letnú sezónu.
Kúpalisko Veronika Rajec

Wellness v Rajeckých Tepliciach
(26 km – 27 min.)
Mesto Rajecké Teplice je známe ako prírodné liečebné kúpele využívajúce foto2-kupele-aphrodite-rajecke-teplice-foto_12termálne pramene 38 oC teplej hydrouhličitanovo-vápenato-horečnatej liečivej vody bez ďalšej úpravy. Liečia sa tu zápalové, ako aj degeneratívne choroby pohybovej sústavy, stavy po úrazoch alebo operáciách kĺbov a chrbtice. Niekoľko typov na wellness:
Kúpele Aphrodite  – (cenník wellness , cenník procedúr)
Hotel Diplomat

Bojnický zámok a ZOO
(36 km – 35 min)  (GPS: 48.7779 N  18.5766 E)
Bojnický zámok patrí k najromantickejším a najnavštevovanejším kultúrnym zamok Bojnicepamiatkam v strednej Európe. Interiér zámku ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf  Ján František Pálfi.
Bojnický zámok

Bojnická zoologická záhrada je najstaršou a najnavštevovanejšou zoo na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955 a v zebrasúčasnosti sa rozkladá na ploche 41 ha. Ako jediná slovenská zoo chová slony africké, antilopy bongo, horské zebry Hartmannovej, orangutany bornejské a mnohé ďalšie zvieratá.
ZOO Bojnice